Okulista dziecięcy w Warszawie

728x90 okulista dzieciecy

CZY TWOJE DZIECKO POTRZEBUJE WIZYTY U OKULISTY?

Z badań Akademii Medycznej wynika, że niemal 40% polskich dzieci w wieku szkolnym cierpi na niewykryte wady wzroku. Wczesne zdiagnozowanie wad czy chorób oczu nie tylko oszczędzi dziecku stresu związanego z nauką – może także ukierunkować dalszy jego rozwój. Niemożliwe? A jednak!

Dziecko, które źle widzi, często słabo się uczy, może mieć problemy z koncentracją, czytaniem, wykonywaniem zadań na lekcjach wychowania fizycznego, a nawet miewa kłopoty z nawiązywaniem kontaktu z rówieśnikami. A w przyszłości nie będzie mogło wykonywać pewnych zawodów. Jak to możliwe? Cóż, na przykład zaburzenia widzenia barw (daltonizm) uniemożliwiają wykonywanie zawodu elektronika czy pilota.

Kiedy warto iść z dzieckiem do okulisty? O ile nie obserwujesz żadnych niepokojących objawów, najlepiej kiedy zaczyna chodzić do przedszkola, a potem – kiedy podejmuje naukę w zerówce lub w szkole podstawowej. Kolejna wizyta – gdy dziecko będzie wybierać się do gimnazjum.

 

NIEPOKOJĄCE OBJAWY

  • zezowanie

  • mrużenie oczu (np. podczas oglądania telewizji, czytania)

  • częste tarcie oczu (także częste bóle głowy)

  • wzbranianie się przed pisaniem i czytaniem

  • przekręcanie głowy (jakby dziecko próbowało patrzeć jednym okiem) przy czytaniu, pisaniu i rysowaniu

  • patrzenie z bardzo małego dystansu na kartkę przy czytaniu, pisaniu i rysowaniu

  • trudności z rozpoznawaniem przedmiotów w słabo oświetlonym pomieszczeniu

  • trudności z rozpoznawaniem kolorów

Rada: Wybierz doświadczoną przychodnię okulistyczną – RETINA, która jest nastawiona na małych pacjentów – dobrym znakiem są np. kredki i kolorowanki w poczekalni. Dzięki temu dziecko będzie chodziło na kolejne wizyty do okulisty i innych specjalistów z przyjemnością.

Taką właśnie doświadczoną w pediatrii okulistycznej przychodnią jesteśmy my – Retina . Od wielu lat badamy i leczymy również dzieci. Jesteśmy prywatną nowoczesną placówką medyczną z wykwalifikowanym zespołem lekarzy specjalistów. Najważniejsi są dla nas pacjenci i ich potrzeby. Diagnozę stawiamy po wykonaniu badań na najnowocześniejszym sprzęcie. Działamy na rynku medycznym od 10 lat, a w 2012 otworzyliśmy świetnie wyposażony szpital.